producent okien i drzwi

chat online
Blog

01.12.2016

Aluminiowe systemy drzwi przesuwnych

Aluminiowe systemy drzwi przesuwnych to doskonałe rozwiązanie do każdego domu lub innych obiektów budowlanych. Konstrukcje aluminiowe są bowiem solidne i bardzo odporne na ewentualne uszkodzenia lub działanie czynników atmosferycznych.

Systemy aluminiowe – szereg zalet

Stolarka aluminiowa wyróżnia się wieloma zaletami. To właśnie dlatego aluminiowe systemy drzwi przesuwnych coraz chętniej wybierane są przez użytkowników. Na co warto zwrócić uwagę w przypadku takich aluminiowych rozwiązań? Przede wszystkim drzwi aluminiowe wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością, dlatego są to rozwiązania na lata, nie tylko jeden, czy dwa sezony. Drzwi takie będą też bardzo odporne na zmienne warunki pogodowe oraz na korozję. Wszystkie aluminiowe drzwi czy okna są również odporne na odkształcenia – bo chociaż aluminium jest lekkim surowcem, to jednak wyróżnia się niezwykle wysoką odpornością na zagniecenia. Aluminiowe drzwi będą też niezwykle łatwe w codziennej pielęgnacji i czyszczeniu.

Jak widać zalet jest sporo, dlatego jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy faktycznie warto zdecydować się na aluminiowy system przesuwnych drzwi, to odpowiedź jest prosta – zdecydowanie warto. Taki wybór to gwarancja satysfakcji na wiele lat.

Te systemy spełnią Twoje oczekiwania

Jeżeli zdecydowałeś już, że chcesz zamontować właśnie systemy okienno drzwiowe aluminium, to wybierz aluminiowe systemy drzwi przesuwnych z oferty renomowanego producenta jakim jest Grupa Solo. Firma ma w swoim asortymencie różne profile, które charakteryzują się innymi parametrami. Nie będzie więc tutaj problemu z tym, aby dobrać konstrukcje, które spełniać będą Twoje indywidualne oczekiwania, jak również pasować będą do danego budynku. Na uwagę zasługuje system drzwi aluminiowych Visoglide. To system bardzo nowoczesny. Profile z tej serii to funkcjonalne trójkomorowe rozwiązana. W ich konstrukcji zastosowano ościeżnicę o głębokości zabudowy 155 mm lub 99 mm. Są to drzwi, które można z powodzeniem zastosować do dużych przestrzeni. Zostały wyprodukowane w taki sposób, aby gwarantować użytkownikom wygodę w codziennym użytkowaniu. Polecany jest też system Superglide. To drzwi przesuwne izolowane termicznie. Każdy profil pochodzący z tego systemu jest trójkomorowy. W konstrukcjach głębokość ościeżnicy wynosi 116 mm (opcja 2 tory) lub 181 (w opcji 3 torów). Aby uniknąć sztucznego progu ościeżnicę można zatopić w warstwach posadzkowych. Dzięki temu, że w tych systemach można zastosować szyny jezdne trójtorowe lub dwutorowe, drzwi pozwalają na otwieranie sporych przestrzeni.

Jeśli nie wiesz jaki system wybrać – udaj się osobiście do oddziału Solo, w którym profesjonalny konsultant odpowie na Twoje pytania oraz doradzi Ci, który system będzie dla Ciebie rozwiązaniem optymalnym. Dzięki temu będziesz w pełni usatysfakcjonowany z zakupu.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej