producent okien i drzwi

chat online
Blog

26.10.2016

Białe okna PCV – czy to najlepsze rozwiązanie?

Współczesny rynek stolarki okienno-drzwiowej to profile okienne w różnych wersjach kolorystycznych. Białe okna PCV są nadal najpopularniejsze wśród użytkowników, jednak coraz częściej producenci oferują nam wiele innych ciekawych kolorów.

Wybór koloru profili okiennych ma olbrzymie znaczenie. Co prawda sam kolor nie wpłynie na izolację termiczną, czy dźwiękoszczelność, ale wpłynie na ogólny wygląd domu z zewnątrz. Kolor profilu ma też znaczenie na to, jak okna prezentują się wewnątrz pomieszczeń. Nadal najczęściej wybieranym kolorem okien jest biały. I właściwie nic w tym dziwnego – to wybarwienie uniwersalne, które dobrze prezentuje się z praktycznie każdym rodzajem elewacji, jak również idealne jest do budynków w różnym stylu architektonicznym. Od wewnątrz biel również prezentuje się elegancko i zawsze dobrze wkomponuje się w aranżację pomieszczenia.

Białe okna PCV najwyższej klasy

Jeżeli decydujemy się kupić tradycyjne białe okna PCV, to zwróćmy jednak uwagę na to, aby to była śnieżnobiała biel, a co więcej bardzo istotne jest też to, z jakich materiałów takie okna są wykonane. To właśnie rodzaj materiałów będzie mieć wpływ na to, czy okna będzie można łatwo doczyścić z zabrudzeń – a w przypadku białego koloru ma to oczywiście bardzo duże znaczenie. Nie ma chyba nic gorszego od białych profili okiennych, na których powstają trwałe zabrudzenia, których niczym nie można doczyścić. Jednym z polecanych profili okiennych w białym kolorze jest profil STREAMLINE z oferty Grupy SOLO. STREAMLINE to wręcz śnieżnobiały kolor, który naprawdę zachwyca. Połączenie perfekcyjnej bieli z nowoczesnym designem sprawia, że w kwestii wyglądu okna te nie mają sobie równych. Każdy budynek, w którym zamontowane zostaną takie profile okienne zdecydowanie zyska i nabierze ciekawego charakteru. Ale okna STREAMLINE to nie tylko sam atrakcyjny kolor, to również doskonałe parametry oraz funkcjonalność. W konstrukcji okien zastosowano ramę pięciokomorową, która zapewnia właściwości termiczne na poziomie Uf=1,3. STREAMLINE to klasyczne kształty, piękny kolor, solidność i wygoda codziennego użytkowania.

Może jednak kolor?

Oczywiście można zdecydować się jeszcze na zupełnie inne kolory profili okiennych. Popularne są na przykład te w różnych odcieniach brązu – tutaj dostępność odcieni zależy tylko i wyłącznie od konkretnego producenta. Decydując się na odcienie brązu świetnym rozwiązaniem będzie zakup okien drewnopodobnych. Mają one bowiem wszelkie zalety okien PCV, a przy tym wyglądają jak te drewniane. Odcień brązu dla takich profili okiennych dobieramy oczywiście według własnych oczekiwań. Dobrą propozycja dla osób, które chcą w swoim domu zamontować okna w innym niż białym kolorze, są okna 3D EXCLUSIVE z oferty SOLO. Dostępne są one bowiem w bardzo szerokiej palecie kolorów oraz jako okna drewnopodobne. Jeżeli więc białe wybarwienie nie jest pożądanym przez nas kolorem, to tutaj z powodzeniem wybrać możemy zupełnie inny. 3D EXCLUSIVE to okna bardzo nowoczesne. W konstrukcji zastosowano aż trzy uszczelki – dodatkowa zamontowana jest na środkowej przyldze. W jakim celu takie rozwiązanie? Ta dodatkowa uszczelka zwiększa izolacyjność termiczną okna jak również doskonale tłumi hałas dochodzący z zewnątrz. 3D EXCLUSIVE to okna, które można z powodzeniem dopasować do niemalże każdej elewacji budynku, czy też ich różnorodnej stylistyki.

Kolor okien ma bardzo duże znaczenie – i jako element zewnętrzny w elewacji, i jako istotny motyw w aranżacji wnętrz. Na szczęście współczesny rynek stolarki okienno-drzwiowej to dzisiaj niezwykle bogaty wybór kolorów, spośród których bez problemu dobierzemy taki, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Warto pamiętać o tym, że okna to wybór na wiele lat, dlatego ważne są nie tylko ich parametry i właściwości, ale również wygląd, który musi nam w pełni odpowiadać. Tylko wtedy zadowoleni będziemy z wyboru przez lata.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej