producent okien i drzwi

chat online
Blog

25.10.2016

Ciepłe okna PCV

Okna zamontowane w konstrukcji budynku wpływają w dużej mierze na panującą w jego wnętrzu temperaturę. Wybierając konkretne ich modele, należy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Ciepłe okna PCV to takie, które zapewniają odpowiednią izolację termiczną, czyli nie dopuszczają do wychładzania pomieszczeń.

Na komfort przebywania w pomieszczeniu wpływa między innymi przyjemna temperatura. Zwłaszcza w zimne dni ma ona bardzo duże znaczenie. Kiedy okna PCV nie izolują ciepła, odczuwamy często chłód i przenikające przez nie strumienie powietrza, a jednocześnie ponosimy bardzo duże koszty związane z ogrzewaniem. Spośród wielu profili okiennych dostępnych na rynku warto więc wybrać te, które posiadają odpowiednie parametry w zakresie izolacji termicznej, a jednocześnie ich konstrukcja jest wyjątkowo szczelna. Duży wybór energooszczędnych i ciepłych okien PCV ma w swojej ofercie Grupa SOLO. Doradza ona montaż takich profili okiennych jak Lufthaus, Evo 92, Logic, De Lux, City oraz Del Sol. Należą one do kolekcji ciepłych okien PCV, a przy tym wykazują inne przydatne funkcje.

Wybierasz okna? Sprawdź współczynnik przenikania ciepła

Niewątpliwie najważniejszym parametrem okien, który podpowie nam czy są one energooszczędne, jest współczynnik przenikania ciepła U. Im niższa jest jego wartość, tym mniej ciepła przenika przez profile. Montaż okien o niskim współczynniku izolacyjności termicznej sprawia, że w domu utrzymywana jest pożądana temperatura. Przenikanie ciepła jest więc wartością, którą należy się więc kierować podczas zakupu profili. Niestety wciąż wiele osób nie sprawdza tego współczynnika, ponieważ nie zdaje sobie sprawy z jego rangi.

Czym dokładnie jest współczynnik przenikania ciepła U? Określa on, jaka ilość ciepła w ciągu sekundy przenika przez konstrukcję o powierzchni 1 metra kwadratowego. Producenci okien podają często trzy różne współczynniki w ich specyfikacji: Uw – współczynnik przenikania ciepła dla całego okna, Uf – współczynnik przenikania ciepła dla ramy okna oraz Ug – współczynnik przenikania ciepła dla pakietu szybowego. Najbardziej powinien nas interesować pierwszy z nich, ponieważ pokazuje ogólne straty ciepła dla danego profilu.

Jakie modele okien mają dobrą izolację termiczną?

Wybierając energooszczędne okna do swojego domu, warto rozważyć propozycję Grupy SOLO. Doskonałym rozwiązaniem będzie montaż okien trzyszybowych Del Sol. To profile z sześciokomorowymi skrzydłami oraz siedmiokomorową ramą. Zakup okien multikomorowych gwarantuje optymalną izolacyjność termiczną. Dzięki minimalnym stratom ciepła, w domu panować będzie zawsze przyjemna temperatura, a wydatki na ogrzewanie nie zrujnują budżetu. Profile okienne DEL SOL to połączenie energooszczędności z funkcjonalnością i wysoką estetyką. Systemy te są nie tylko wygodne w codziennym użytkowaniu, ale też stanowią eleganckie dopełnienie elewacji budynku.

Odpowiedni montaż ma znaczenie

Nie tylko parametry okna wpływają na zachowanie ciepła w domu. Bardzo ważny jest także ich odpowiedni montaż. Przez otoczenie okna może bowiem uciekać nawet tyle samo ciepła, ile przez jego powierzchnię. Tylko prawidłowo zamontowane profile zapewnią optymalną izolację termiczną pomieszczenia. Jednym z najbardziej ekonomicznych sposobów montażu jest umieszczenie okna w warstwie ocieplającej budynek. Takie rozwiązanie eliminuje możliwość powstania tzw.: liniowego mostka termicznego, który może pojawiać się wzdłuż obwodu ramy. Jest to szczelina, przez którą ucieka duża ilość ciepła z wnętrza budynku. Kiedy nie dopuścimy do jej powstania, w domu z pewnością będzie cieplej.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej