producent okien i drzwi

chat online
Blog

26.10.2016

Dźwiękochłonne okna PCV – wycisz swój dom

Zależy Ci na tym, aby mieszkać w ciszy i spokoju? Rozwiązanie idealne to odpowiednie wyciszenie domu. Element niezbędny w konstrukcji takiego obiektu – dźwiękochłonne okna PCV. Jakie wybrać do swojego domu?

Wiele osób budując swój dom zwraca uwagę na to, aby był odpowiednio wyciszony. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza jeżeli mieszkać będziemy w miejscu, które jest narażone na hałas. Odpowiednie wyciszenie jest bardzo istotne na przykład w mieście, gdzie hałas dochodzący z zatłoczonych ulic może być bardzo uciążliwy na co dzień.

Izolacja akustyczna domu

Najprostszy sposób na to, aby odciąć się od wszystkich niepożądanych dźwięków pochodzących z zewnątrz to odpowiednia izolacja akustyczna domu, co wiąże się z odpowiednią konstrukcją ścian i zamontowaniem okien o stosownych właściwościach. Dźwięki rozchodzą się oczywiście w postaci fal, które z kolei wprowadzają konstrukcje w drgania. Im lżejszy materiał zastosowany w konstrukcji tym drgania te są większe. Tak więc, jeżeli ściana jest masywna, to bardzo trudno ją wprawić w drgania. Tym samym to właśnie te ciężkie ściany są najlepszymi izolatorami. Są dwa sposoby na to, aby zwiększyć ciężar ściany, aby ta stała się lepszym izolatorem. Po pierwsze można ją pogrubić, zaś po drugie – można zastosować znacznie cięższe elementy murowe. Oczywiście musimy być świadomi tego, że grubsze ściany zawsze zabierają więcej przestrzeni, jednak tylko takie rozwiązanie zagwarantuje odpowiednie wyciszenie budynku. Wielu producentów ma w swojej ofercie specjalne materiały budowlane, które cechują się podwyższonymi parametrami izolacyjności akustycznej – i to właśnie takie należy wybierać, jeśli zależy nam na ciszy. W całej konstrukcji domu bardzo ważne jest też zamontowanie okien o odpowiednim poziomie izolacyjności akustycznej.

Dźwiękochłonne okna PCV, które zagwarantują Ci ciszę

Co decyduje o izolacyjności okna? Przede wszystkim jego konstrukcja oraz materiały, które zostały użyte do jego produkcji. Tylko odpowiednio wykonany profil okienny zagwarantuje odpowiednią izolację przed hałasem. Jednym z niezwykle dobrych rozwiązań są okna dźwiękoszczelne z oferty Grupy SOLO, a zwłaszcza dźwiękochłonne okna PCV Del Sol. Okna te posiadają siedmiokomorową ramę oraz sześciokomorowe skrzydła. Tak dokładnie wykonane profile multikomorowe gwarantują zarówno optymalną izolację termiczną, jak również optymalne wyciszenie budynku. Na doskonałe właściwości izolacyjności akustycznej tych okien wpływ mają również uszczelki zastosowane w konstrukcji. Okna DEL SOL to bowiem podwójne uszczelnienie za pomocą komorowych uszczelek oporowych. W przypadku tego profilu okiennego na szczególną uwagę zasługuje jeszcze fakt, że są to okna ekologiczne – asortyment ten nadaje się do ponownego przetworzenia.

Dźwiękochłonne okna PCV mają niewątpliwie bardzo duży wpływ na odpowiednią izolację akustyczną całego budynku – w końcu zajmują one dosyć dużą powierzchnię ścian obiektu. Niezwykle ważne jest więc, żeby dobrać te najlepsze profile, dzięki którym hałas dochodzący z zewnątrz nie będzie nam zupełnie przeszkadzać.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej