producent okien i drzwi

chat online
Blog

16.11.2016

Ekologiczne okna w Rzeszowie

Dbasz o sprawy związane ze środowiskiem i wybierasz jedynie to, co ekologiczne? Producenci stolarki okiennej wychodzą naprzeciw takim potrzebom. Mają oni na uwadze, by ich produkty były ekologiczne oraz nie wpływały w negatywnie na otoczenie. Taka firma budzi zaufanie klientów, a jej asortyment odpowiada ich oczekiwaniom. Nowoczesne okna o ekologicznym charakterze, dostępne są również w Rzeszowie.

Zastanawiasz się, w jaki sposób poprzez okna można zadbać o przyrodę oraz przyczynić się do jej prawidłowego funkcjonowania? Przedstawiamy cechy okien, które obecnie są postrzegane jako pro ekologiczne oraz pozwalają na życie w zgodzie z naturą.

Szczelne okna z aluminium

Wysoki stopień szczelności sprawia, że okna z aluminium nie dopuszczają do wymiany powietrza. Zmniejsza to wydatki na ogrzewanie czy też klimatyzowanie wnętrza. Mniejsze zużycie energii elektrycznej, gazu czy węgla ogranicza zaś dostawanie się do atmosfery zanieczyszczeń powstałych podczas ich spalania. Kto by pomyślał, że zastosowanie szczelnych okien może tyle zmienić, a jednak właśnie tak proste rozwiązania prowadzą do osiągania wielkich efektów. Jak osiągana jest szczelna konstrukcja okien z aluminium? Stosowane są w nich dodatkowe wkładki termiczne albo włókno szklane. Poza tym systemy te posiadają więcej uszczelek oraz dodatkowe komory.

Idealne do ponownego wykorzystania

Ekologiczne okna to również takie, które mogą być w przyszłości ponownie wykorzystane. Aluminium nadaje się prawie w 100% do recyklingu, więc nasze okna przysłużą się kiedyś do produkcji kolejnych metalowych elementów. Dzięki temu w przyrodzie nic się nie marnuje i ograniczane jest wydobycie kolejnych złóż. Kiedy zdecydujemy się na wymianę okien, aluminium, z którego zostały one skonstruowane, po prostu zostanie oddane do recyklingu. Aluminiowe systemy okienne stają się bardzo popularne i z czasem na pewno coraz więcej osób, świadomych ich ekologicznego charakteru, zacznie montować je w swoich domach czy firmach. Z pewnością wpłynie to na kondycję naszego środowiska czyniąc je czystszym i przyjemniejszym do życia.

Oszczędne dzięki przeszkleniom

Obecnie modne są przeszklone ściany budynków tworzone z profili okien i drzwi balkonowych. Lekkie aluminium nie obciąża konstrukcji pięter oraz ścian, więc może być z powodzeniem stosowane w dużych ilościach. Okna z aluminium wykonane z kilku profili stanowią ekologiczne rozwiązanie, ponieważ wnętrze staje się dzięki nim bardziej słoneczne, dobrze oświetlone oraz przyjemne wizualnie. Dużymi oknami i balkonami zachwycają się nie tylko projektanci, ale też nabywcy czy najemcy mieszkań i biur. Dzięki zwiększeniu ilości naturalnego światła można zaoszczędzić także na rachunkach za energię elektryczną. Kiedy w pomieszczeniu jest więcej światła, nie potrzebuje ono sztucznego oświetlenia w ciągu dnia. Takie rozwiązanie pozwala więc na mniejsze zużycie prądu.

Rzeszów miastem innowacji

Rzeszów uchodzi za jedno z najczystszych i najprzyjemniejszych miast w Polsce. Nic dziwnego, że jego mieszkańcy chcą przyczyniać się do rozwoju Stolicy Podkarpacia poprzez dbanie o ekologię. Czyste miasto, w którym swobodnie się oddycha jest marzeniem każdej osoby, która w nim na co dzień żyje. Z tego względu oferujemy szeroki wybór okien z aluminium spełniających powyższe ekologiczne standardy. Zarówno seria TRILINE wyposażona w specjalne uszczelki z kauczuku oraz aluminiową konstrukcję, jak i inne modele okien i drzwi Solo, pozwalają zadbać o ekologię i żyć w lepszym otoczeniu. Wybierając systemy z aluminium każdy może zadbać o przyszłość Rzeszowa.  

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej