producent okien i drzwi

chat online
Blog

26.10.2016

Jak dobrze wybrać okna i drzwi balkonowe?

Okna i drzwi balkonowe to niewątpliwie niezwykle ważne elementy w konstrukcji każdego domu. To właśnie one wpływają na odpowiednie ocieplenie wnętrza, a ponadto mają również znaczenie dla ogólnego wyglądu budynku - z zewnątrz i wewnątrz. Optymalnym rozwiązaniem jest więc wybór okien, które będą energooszczędne, a jednocześnie wyróżniające się ciekawym designem.

Budujesz właśnie swój dom? Zapewne ma dla Ciebie znaczenie to z jakich surowców powstaje, jak będzie wykończony i jak prezentować się będzie już w gotowym stanie. Aby dom był piękny i funkcjonalny znaczenie mają praktycznie wszystkie użyte w budowie elementy i materiały, a w tym oczywiście stolarka okienno-drzwiowa. Wybór solidnych okien i drzwi ma więc ogromne znaczenie. Bardzo istotnym punktem każdego domu jest oczywiście balkon lub weranda. To miejsce, gdzie latem można swobodnie odpocząć. Jest to bardzo często główny punkt domu jeśli chodzi o jego wygląd zewnętrzny. Tworząc w swoim domu balkon bardzo ważny jest odpowiedni dobór okien i drzwi balkonowych. Dlaczego? Po pierwsze będzie to nieco większa przestrzeń aniżeli same okna, tak więc elementy te muszą gwarantować szczelność na właściwym poziomie. Nieszczelne okna oraz drzwi na balkon spowodują spore straty ciepła w domu – a tego zapewne nie chcesz. Po drugie znaczenie ma też design stolarki. Będzie on bowiem mieć wpływ zarówno na zewnętrzny wygląd domu, ale też na to, jak pomieszczenie będzie wyglądać od wewnątrz – a tak się składa, że wyjście na balkon lub taras najczęściej znajduje się bezpośrednio z salonu, tak więc elegancki wygląd ma tutaj szczególne znaczenie. Po trzecie – niezwykle ważna jest funkcjonalność drzwi i okien – powinny być wygodne w codziennym użytkowaniu.

Na rynku stolarki okienno-drzwiowej mamy dzisiaj do wyboru sporo różnych profili okiennych i drzwiowych, wybór więc nie jest łatwy. Jednak najlepiej zawsze skorzystać z oferty sprawdzonego producenta, który oferuje tylko produkty wysokiej klasy. Świetnym rozwiązaniem jest Grupa SOLO – oferuje szeroki wybór okien w różnych profilach, jak też funkcjonalnych drzwi balkonowych. Z pewnością każdy z Was znajdzie tutaj dla siebie rozwiązanie optymalne.

Energooszczędne okna i drzwi balkonowe

Jak już wyżej wspomnieliśmy, bardzo ważną kwestią jest energooszczędność okien i drzwi balkonowych. Dobre okna energooszczędne to takie, dzięki którym ciepło nie będzie „uciekać” z wnętrza bardzo szybko – jest to bardzo ważne w okresie grzewczym, przyczynia się do znacznego zmniejszenia wydatków ponoszonych na ogrzewanie. Ciekawym rozwiązaniem do zastosowania na balkonie są okna Streamline z oferty SOLO. Jest to nowoczesny system okienny z rodziny produktów Salamander. Okna takie z powodzeniem zastosować można na balkon i w całym domu. Odpowiednie właściwości termiczne profili Streamline - na poziomie Uf=1,3, zagwarantowane są poprzez zastosowanie w konstrukcji pięciokomorowej ramy. Ponadto tak solidna rama zapewnia również właściwą stabilność i sztywność całej konstrukcji. Zawsze wybierając drzwi i okna balkonowe zwracajcie szczególna uwagę właśnie na ich właściwości termiczne – czyli parametr określający współczynnik przenikalności ciepła.

Wygląd ma znaczenie

Tak – wygląd ma znaczenie. Chyba każdy z nas chce mieszkać w domu, który prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Piękne wyjście na balkon stanowić będzie dla Twojego domu idealne jego wykończenie. Szczególne znaczenie ma wybór ciekawych drzwi balkonowych, ponieważ to właśnie one przyciągają uwagę – przede wszystkim dlatego, że zajmują sporo miejsca. Szukając więc tych atrakcyjnych drzwi balkonowych idealną propozycją są Drzwi HST oferowane przez SOLO. Są to bardzo efektowne, duże przeszklone drzwi unoszone-przesuwne. Ich konstrukcja wykonana jest z dbałością o każde nawet najmniejsze elementy, co w efekcie tworzy elegancki profil, który pasować będzie do różnych elewacji, a wewnątrz budynku prezentuje się niezwykle nowocześnie. Drzwi HST to również ogromna wygoda codziennego użytkowania.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej