producent okien i drzwi

chat online
Blog

08.12.2016

Jak wybrać okna do domu jednorodzinnego?

Stajesz właśnie przed wyborem okien do Twojego domu jednorodzinnego? Przy zakupie musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Zakup okien to decyzja, która musi być niezwykle dobrze przemyślana. Do domu jednorodzinnego na pewno niezbędna będzie stolarka okienna funkcjonalna i solidna, która bezawaryjnie posłuży domownikom przez długi czas. Warto więc na początku wybrać rekomendowanego producenta, będziesz mieć wtedy pewność, że zakupione okna to najwyższa jakość. Doskonałej jakości stolarkę okienną ma w swojej ofercie Grupa Solo. To profile okienne charakteryzujące się różnymi parametrami, dlatego znajdziesz wśród nich rozwiązanie, które spełni wszelkie Twoje oczekiwania.

Wybierz okna energooszczędne

Pierwsza zasada przy zakupie okien – wybieraj okna energooszczędne. Są to bowiem konstrukcje, które cechują się doskonałą izolacyjnością termiczną. Jest to rozwiązanie pożądane zwłaszcza zimą, kiedy ogrzewamy pomieszczenie. Dzięki zastosowaniu okien o wysokiej izolacji termicznej ogrzane powietrze nie „ucieka” z pomieszczenia w szybkim tempie. To z kolei przyczynia się do zmniejszenia kosztów ponoszonych na ogrzewanie, czyli po prostu mniejszych rachunków – a to z punktu widzenia każdego gospodarstwa domowego bardzo duża zaleta. Jeżeli więc wybierzesz do swojego domu okna energooszczędne, masz gwarancję ciepła zimą, zaś latem możesz spokojnie schłodzić pomieszczenia, a upalne powietrze nie będzie do nich szybko napływać. Oszczędzasz też pieniądze oraz dbasz o środowisko naturalne. Świetną propozycją są profile okienne Bluevolution 82, ponieważ są to okna stworzone z myślą o domach pasywnych. Ich wysokie właściwości termoizolacyjne spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających w tym zakresie użytkowników. Dostępne są w dwóch wersjach. AD to profile z dwiema uszczelkami oporowymi, natomiast MD to profile z dodatkową środkową uszczelką. Okna te wyróżniają się też doskonałym nowoczesnym designem, który idealnie pasuje do różnych budynków i elewacji.

Ochrona przed hałasem jest równie ważna

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie mieszkania w domu, w którym dochodzący z zewnątrz hałas przeszkadzałby domownikom. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie wyciszenie budynku, a co za tym idzie wybór okien dźwiękoszczelnych. Takie rozwiązanie zabezpieczy cały dom przed niechcianym hałasem dochodzącym z zewnątrz. Tutaj warto rozważyć wybór okien dźwiękochłonnych Del Sol z oferty Solo. Okna te świetnie chronią przed hałasem dzięki swojej specjalnej konstrukcji – zostały bowiem uszczelnione podwójnie przy użyciu wysokiej klasy uszczelek komorowych oporowych. Ponadto gwarantują też doskonałą izolację termiczną, tak więc jest to optymalne rozwiązanie właśnie do domu jednorodzinnego.

Zwróć uwagę na solidność konstrukcji

Kupując okna zwracaj też uwagę na ogólną solidność konstrukcji, wytrzymałość, odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko stabilne i mocne okna posłużą bezawaryjnie przez wiele lat. Wystrzegaj się stolarki okiennej, która nie jest dopracowana i wykonana z kiepskich materiałów - taki zakup to tylko strata pieniędzy.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej