producent okien i drzwi

chat online
Blog

26.10.2016

Okna do domów energooszczędnych

Współcześnie przywiązujemy dużą uwagę do energooszczędności – to różne rozwiązania, które są przyjazne naturze i pozwalają zaoszczędzić sporo energii, a tym samym pieniędzy. Coraz popularniejsze staje się więc budowanie domów energooszczędnych. Decydując się na takie rozwiązanie nie możemy zapominać, że niezbędne będzie wyposażenie takiego obiektu w odpowiednie okna energooszczędne.

Domy energooszczędne to dzisiaj coraz popularniejsze rozwiązanie wśród osób, które właśnie planują budowę swojego wymarzonego lokum. Zwraca się dużą uwagę na to, że tego typu obiekty to sporo zalet. Niemniej jednak pamiętać trzeba, że każdy dom energooszczędny to nie tylko odpowiednia konstrukcja ścian, wielkość budynku, czy jego układ. To również dobór odpowiednich okien i drzwi, które również będą energooszczędne. Na szczęście rynek stolarki okienno-drzwiowej daje nam dzisiaj w tym zakresie bardzo dużo ciekawych rozwiązań. Szeroki wybór okien do domów energooszczędnych znaleźć można w ofercie Grupy SOLO. To nowoczesne rozwiązania do każdego domu.

Czym jest dom energooszczędny?

Najprościej mówiąc, dom energooszczędny to taki, który ma być tani w eksploatacji. Dzięki zminimalizowaniu strat ciepła ma bowiem gwarantować niższe zużycie energii na ogrzewanie, co przekłada się z kolei na mniejsze wydatki związane z ogrzaniem budynku. Straty ciepła w domu powodowane są jego przenikaniem przez okna, dach, podłogę lub ściany. A co dokładnie wpływa na poziom strat ciepła w domu? Sama wielkość budynku, to jaka jego powierzchnia jest ogrzewana, jego kształt, znaczenie ma też to, czy jest to dom parterowy, czy piętrowy. Wielkość strat ciepła jest też zależna od liczby okien i ich wielkości, układu pomieszczeń w budynku, od tego jakie materiały i surowce zostały wykorzystane w konstrukcji budynku, od jakości jego ocieplenia, czy też od wykonanej w nim wentylacji. Jak widać czynników wpływających na przenikanie ciepła w domu jest bardzo dużo.

Aby dom był energooszczędny trzeba więc zastosować wiele rozwiązań. Zawsze mniejsze straty ciepła widoczne będą w tych małych domach. Jeśli chodzi o kształt domu to najlepszym rozwiązaniem jest obiekt wybudowany na bazie prostokąta. Największe straty ciepła odnotowywane są właśnie w narożnikach i załamaniach, dlatego im ich mniej – tym lepiej. Co więcej, istotne jest też to, aby dach był dwu- lub jednospadowy. Kolejna kwestia, czyli układ pomieszczeń – od strony północnej domu warto usytuować tylko te, które mają raczej charakter pomocniczy, może to być na przykład schowek, pomieszczenie techniczne lub garderoba. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych – bez tego nawet najlepsze rozwiązania nie będą w stanie zagwarantować energooszczędności na odpowiednim poziomie. Istotny jest oczywiście również dobór okien i drzwi energooszczędnych.

Jakie okna do domów energooszczędnych będą najlepsze?

Najlepsze okna do domów energooszczędnych to oczywiście te energooszczędne, czyli konstrukcje, które charakteryzują się odpowiednio niskim wskaźnikiem przenikalności ciepła. Kupując więc okna domu, który ma być energooszczędny trzeba na ten wskaźnik zwracać szczególną uwagę. Istotna będzie również sama konstrukcja okien oraz materiały z jaki zostało ono wykonane. W ofercie Grupy SOLO znaleźć można doskonałej jakości profile okienne, które wykazują świetne właściwości termoizolacyjne. Świetnym rozwiązaniem są okna pasywne EVO 92 – to okna stworzone właśnie z myślą o domach energooszczędnych i pasywnych. Ich konstrukcja to aż 6 komór i głębokość montażowa zabudowy na 92 mm. Jest to rozwiązanie, które gwarantuje izolację termiczną na optymalnym poziomie. EVO 92 to okna które przyczyniają się do znaczącej redukcji kosztów ponoszonych na ogrzewanie oraz emisji CO2. EVO 92 to profile charakteryzujące się nowoczesnym designem. Są funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie do każdego energooszczędnego domu.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej