producent okien i drzwi

chat online
Blog

25.10.2016

Okna drewnopodobne – elegancja i solidność

Wybierając odpowiednie okna do domu niejednokrotnie zastanawiamy się, które profile będą lepsze- PCV czy drewniane. Okna z tworzywa są zdecydowanie bardziej funkcjonalne, ale nie prezentują się tak estetycznie jak wykonane z drewna. Istnieje jednak idealne rozwiązanie tego dylematu, jest nim zakup okien drewnopodobnych.

Okna drewniane prezentują się bardzo efektownie oraz są ekologiczne, jednak ich wadą jest wysoka cena. Co więcej, wymagają one częstej konserwacji, aby zachowały swoje wszystkie pierwotne właściwości. Okna PCV są natomiast oferowane w atrakcyjnych cenach i nie potrzebują dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie zawsze pasują one jednak do budynków lub też nie odpowiadają gustom wymagających klientów. Na szczęście współczesny rynek stolarki okienno-drzwiowej stwarza dla nich rozwiązanie idealne- okna drewnopodobne. Takie konstrukcje łączą w sobie zalety okien PCV z wyglądem profili drewnianych.

Nowoczesna technologia produkcji okien PCV

Jak to możliwe, że okna PCV mogą wyglądać jak te drewniane? Do ich produkcji jest wykorzystywana specjalna technologia, dzięki której tworzywo otrzymuje autentyczny odcień drewna. Wybierając okna drewnopodobne z jednej strony mamy gwarancję, że będą się one prezentować bardzo atrakcyjnie, a z drugiej spełnią wszelkie funkcje okien PCV. Nawet po wielu latach użytkowania zachowają one swój pierwotny wygląd bez stosowania żadnych zabiegów, a przy tym ochronią dom przed utratą ciepła, hałasem i dużymi wydatkami na ogrzewanie.

Okna drewnopodobne, które spełnią Twoje oczekiwania

Kiedy zadecydujemy o zakupie okien drewnopodobnych, warto poszukać ich sprawdzonego producenta i solidnego modelu. W ofercie Grupy SOLO znajdują się okna drewnopodobne De Lux. Okna te wyróżniają się także swoim niebanalnym designem. Na pierwszy rzut oka wyglądają one identycznie jak okna wykonane z drewna, a przy tym zachowują wszelkie zalety systemów PCV. Jest to kompromis dla osób, które nadal się zastanawiają czy wybrać okna PCV czy jednak te z drewna.

Czy warto wybrać drewnopodobne profile?

Czy zakup okien drewnopodobnych jest jednak dobrym rozwiązaniem? Zdecydowanie tak. Takie profile są solidnie skonstruowane i gwarantują wiele lat komfortowego użytkowania. Doskonale pasują one do nowoczesnych budynków, jak i montowane są w domach z drewna. Okna drewnopodobne spełniają konkretne wymogi co do profili stolarki okienno-drzwiowej i tym samym zapewniają satysfakcję z zakupu. Polecane są więc zarówno dla osób szukających eleganckich okien, jak i tych, które zwracają uwagę na ich funkcjonalność i wytrzymałość.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej