producent okien i drzwi

chat online
Blog

16.11.2016

Systemy okienno drzwiowe z aluminium

Drzwi i okna z aluminium są bardzo wytrzymałe oraz estetycznie wykończone. Ponadto nie obciążają one zbytnio konstrukcji budynku, bo metal jest wyjątkowo lekki. Nic więc dziwnego, że systemy z aluminium są stosowane coraz częściej przez architektów i deweloperów. Metal ten doskonale nadaje się do tworzenia nowoczesnych okien i drzwi spełniających liczne wymogi klientów.

Systemy okienno drzwiowe z aluminium posiadają wiele zalet, z których być może nie zdajemy sobie nawet sprawy. Zanim zdecydujemy się więc na wybór stolarki do domu, warto nieco poczytać na temat ich charakterystyki.

Główna zaleta- izolacja termiczna

Profile z aluminium nie ulegają zmianom kształtu podczas nawet skrajnych temperatur. Metal nie reaguje tak jak drewno czy tworzywo na mróz albo gorąco. W związku z tym cały czas systemy okienno drzwiowe spełniają swoje funkcje, mimo zmiennych warunków na zewnątrz. Zapewniają one również niezmienną temperaturę we wnętrzu. W zimie z pomieszczeń nie wydostaje się ciepło a w lecie schłodzone powietrze. Dodatkowo elementy stolarki z aluminium często są wzbogacane o wkłady termiczne, które uszczelniają jeszcze skuteczniej okna i drzwi. Takie systemy są więc polecane wszystkim osobom, które chcą zmniejszyć swoje wydatki ona ogrzewanie zimą czy też chłodzenie wnętrz w lecie. Okna i drzwi z aluminium zagwarantują im komfortowe warunki do codziennego funkcjonowania we wnętrzach, obojętne czy w nich mieszkają czy pracują.

Wytrzymałość i estetyka

Okna i drzwi z aluminium są bardzo wytrzymałe. Metal ten jest bowiem twardy i mocny, a przy tym wyjątkowo kowalny, więc poddaje się łatwo obróbce. Można więc z niego wykonać produkty o dowolnych kształtach, nawet tych niestandardowych. Co więcej stolarka aluminiowa umożliwia zastosowanie naraz kilku profili, w wyniku czego zostaje przeszkolona nawet większa część ściany. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje duża ilość światła w pomieszczeniach, a więc aluminiowe systemy idealnie się w nie wpisują. Tworzone we wnętrzach aranżacje są dzięki nim jasne i słoneczne. Estetyka okien i drzwi z aluminium również nie pozostaje tutaj niezauważona. W systemach stosowane są dodatkowe elementy, mocne konstrukcje oraz większa liczba uszczelek, a mimo to profile aluminiowe są smukłe oraz mają łagodne kształty. Ich producenci udowadniają tym samym, że nawet drzwi balkonowe czy okna potrafią być eleganckimi elementami wnętrza.

Jakie modele systemów okienno drzwiowych z aluminium wybrać?

Kiedy już znamy podstawowe cechy i zalety drzwi oraz okien z aluminium, łatwiej będzie dokonać wyboru jego z ich modeli. W asortymencie Solo znajduje się szeroki wybór systemów z aluminium, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak szybko rośnie ich popularność. Szczególnie polecamy klientom nowoczesne okna aluminiowe Star, które wyróżnia sprawdzona konstrukcja z zastosowaniem wkładek termicznych. Inne okna i drzwi aluminiowe pochodzą z serii ECOFUTURAL. Zastosowano w nich dodatkowo włókno szklane dla wzmocnienia i uszczelnienia konstrukcji. Wszystkie nasze modele systemów aluminiowych obejrzeć można w zakładce „oferta”.

To jednak, jakie okna czy drzwi wybierzemy do posiadanego wnętrza zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Tworzone są one w oparciu o najnowsze technologie. Okna i drzwi, dzięki którym można zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie czy chłodzenie wnętrz lub też te odporne na uszkodzenia wpisują się w najnowsze trendy w budownictwie. Aluminium w nich stosowane jest zabezpieczane przed korozją oraz nie wymaga specjalnej konserwacji. W dodatku wiele systemów okienno drzwiowych to produkty w pełni ekologiczne, ponieważ poddają się recyklingowi niemal w 100%. Te cechy nie powinny zostać niedostrzeżone.  

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej