producent okien i drzwi

chat online
Szyby

Szyby

SZYBY IZOLACJA CIEPLNA

Szkło niskoemisyjne
Energooszczędne rozwiązania w zakresie rozwiązań okiennych są dzisiaj bardzo pożądane. Związane jest to między innymi z ciągle wzrastającymi wymaganiami dotyczącymi efektywności energetycznej oraz przepisami europejskimi, które muszą być spełniane. Niezwykle ważną rolę w zakresie energooszczędnych rozwiązań okiennych spełnia właśnie szkło. Wskaźnik strat ciepła wyraża się zazwyczaj w postaci współczynnika przenikania ciepła U w W/m2K. Niższy współczynnik przenikania ciepła oznacza lepszą izolacyjność cieplną.
Aby skutecznie obniżyć współczynnik przenikania ciepła, zastosować należy nowoczesne szyby zespolone, które wykonane są z niskoemisyjnego szkła.

Szkło niskoemisyjne to szereg zalet:

  • skuteczna redukcja strat ciepła oraz oszczędność energii, która gwarantuje jednocześnie utrzymanie odpowiedniego komfortu cieplnego w pomieszczeniu, a przez co możliwość zredukowania nastawień termostatu,
  • redukcja zimnych miejsc oraz zjawiska tzw. „ciągnięcia zimna od okna”, co znacząco poprawia komfort w pomieszczeniach oraz zwiększa użytkową powierzchnię podłogi,
  • wzrost temperatury wewnętrznej szyby, co przekłada się na mniejsze skraplanie pary wodnej,
  • widoczne zmniejszenie kosztów ogrzewania.

 

 

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Szkło przeciwsłoneczne
Szkło w architekturze budowlanej wykorzystywane jest coraz częściej i w znacznie większym zakresie, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Konieczne jest więc, aby był to surowiec, który zapewni wysoki komfort użytkownikom obiektów budowlanych.

Szkło przeciwsłoneczne to nie tylko rozwiązanie funkcjonalne. Materiał ten bowiem może być bardzo atrakcyjnym elementem estetycznym budynku. Zastosowanie przeciwsłonecznego szkła to oszczędność energii oraz znaczące ograniczenie bieżących kosztów utrzymania budynku.

W klimacie gorącym, szkło przeciwsłoneczne może być stosowane po to, aby zminimalizować zyski ciepła i ograniczyć zjawisko nieprzyjemnego oślepiania. Z kolei w regionach, gdzie panuje klimat umiarkowany, szkło takie można używać po to, aby zbilansować ochronę przed słońcem z dostępem do naturalnego światła dziennego.

Marka Glassolution to szeroki asortyment szkła przeciwsłonecznego o różnych parametrach technicznych. Materiał ten może być z powodzeniem stosowany w wielu różnych rozwiązaniach budowlanych.

Produkty dostępne są w wersji hartowanej oraz laminowanej. Wszystkie zgodne są też z wymaganiami bezpieczeństwa oraz ochrony przed atakiem. Z powodzeniem można łączyć je z zupełnie innymi szybami funkcyjnymi.

 

 

OCHRONA PRZED HAŁASEM

Szkło dźwiękochłonne
W ostatnich latach szkło dźwiękochłonne stosuje się coraz częściej. Ciągle wzrastające zapotrzebowanie na skuteczną ochronę przed hałasem sprawia, że asortyment szyb dźwiękochłonnych znacznie się rozwija. Są to wysokiej jakości produkty, które charakteryzują się podwyższonymi parametrami w zakresie tłumienia hałasu.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej