producent okien i drzwi

chat online
Blog

11.07.2018

Ekskluzywne okna - jak wybrać okna klasy premium?

Jakie okna i drzwi wybrać, aby być z nich zadowolonym przez lata? Na rynku znajduje się wiele produktów, które rekomendowane są jako najlepsze i na pierwszy rzut oka ciężko oszacować, czy rzeczywiście takie są. Kluczem do wyboru ekskluzywnych okien stają się jednak ich parametry. Zanim zdecydujemy się na zakup, najlepiej sprawdzić, które z nich reprezentują klasę premium i spełnią wszelkie oczekiwania nabywcy.

Okna klasy premium – co to oznacza?

Klasą premium oznaczane są produkty, które posiadają wysokie parametry i można polegać na ich niezawodności oraz trwałości. Określenie „premium” stosowane jest również w odniesieniu do okien. Dawniej przy zakupie okien zwracano uwagę głównie na ich cenę. Szczególnie kiedy w domu należało zamontować kilka, a nawet kilkanaście okien, koszt inwestycji był bardzo ważny i musiał się mieścić w zaplanowanym budżecie. Obecnie standard okien znacznie się podniósł i zmieniło się również myślenie o stolarce. Rośnie liczba klientów, którzy wybierają okna do domu bardziej świadomie, zależy im na wysokich parametrach, estetyce oraz trwałości produktów. Duże znaczenie zyskała energooszczędność, doskonała akustyka, a także zabezpieczenia przed włamaniem. Design również stał się bardzo ważny. Okna zaczęto dopasowywać do stylów w architekturze, aby budynek elegancko się wraz z nimi prezentował. Modne stały się cienkie profile i duże przeszklenia, które zapewniają odpowiednią ilość światła i wpływają na komfortową aranżację wnętrz.

Ponadto nie tylko klienci stali się wymagający, ale też wzrosły normy dotyczące budownictwa i samej stolarki otworowej. Z tego względu okna posiadają coraz wyższe parametry pod względem energooszczędności, bezpieczeństwa, szczelności, akustyki oraz funkcjonalności. Wiele modeli można zakwalifikować właśnie do klasy premium.

Ekskluzywne okna do domu

Zarówno okna PCV, jak i nowoczesne systemy aluminiowe produkowane są według najnowszych norm i potrafią sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Często oferowane są w różnych stylach, dopasowanych do charakteru budynku – budownictwa miejskiego, nowoczesnej architektury, domów na przedmieściach albo obiektów rustykalnych. Ekskluzywne okna są piękne i trwałe. Nowoczesne materiały pozwalają na zastosowanie różnorodnej kolorystyki oraz unikatowych kształtów. Solidnie wykonane okna nie zmieniają swojego wyglądu przez wiele lat i doskonale wypełniają swoje role. Zakup właśnie takich okien zawsze wiąże się z zadowoleniem.

Jak dokonać trafnego wyboru?

Wybierając ekskluzywne profile do domu czy mieszkania należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ich izolację termiczną i akustyczną. Takie profile zadbają o ciepłe i ciche wnętrza, w których zawsze będzie można czuć się komfortowo. Kolejnym ważnym parametrem jest bezpieczeństwo. Nowoczesne okna i drzwi posiadają wzmocnione okucia oraz specjalne antywłamaniowe klamki, które podnoszą poziom bezpieczeństwa w domach. Nie bez znaczenia jest również ich energooszczędność. Dzięki wielu modelom okien możemy zaoszczędzić wydatki na energię potrzebną do ogrzania czy schłodzenia wnętrza. I na koniec funkcjonalność – okna powinny zapewniać komfort codziennego użytkowania, lekko się otwierać i zamykać, a także działać bez zastrzeżeń przez wiele lat.

Oczywiście wybór okien jest kwestią indywidualną. Jednym użytkownikom najbardziej zależy na doskonałej akustyce, bo mieszkają w głośnej okolicy, innym na maksymalnej oszczędności energii, ponieważ szukają okien do domów pasywnych. Wiele profili można dopasować do indywidualnych potrzeb, ponieważ producenci oferują ich różne warianty w ramach danego systemu. W wyborze okien klasy premium pomagają także funkcjonalne narzędzia, jakie zastosowaliśmy na stronie www – demonstrator, aplikacja, wizualizator. Solo posiada w ofercie wiele modeli okien klasy premium. Zapraszamy do naszych oddziałów, gdzie chętnie o nim opowiemy i dobierzemy najlepsze z nich do Państwa domu.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej