producent okien i drzwi

chat online
Blog

16.11.2016

Drzwi podnośno przesuwne na taras

Wybierając drzwi na taras musimy zadbać o to, by ich użytkowanie wiązało się z komfortem oraz funkcjonalnością. Jednym z najczęściej montowanych w salonie systemów balkonowych jest ten podnośno przesuwny, który zapewnia wygodne otwieranie i zamykanie oraz estetyczne wykończenie wnętrza. Model podnośno przesuwny inaczej nazywany HST, obecnie staje się coraz popularniejszy, dlatego opisujemy jego liczne zalety.

Czym cechują się drzwi podnośno-przesuwne?

Drzwi podnośno przesuwne umożliwiają wygodne wyjście z salonu na taras. Do ich otwierania nie trzeba używać siły czy też specjalnych umiejętności. Wystarczy przekręcić klamkę, a skrzydło drzwiowe samo podnosi się do góry dzięki specjalnemu mechanizmowi. Wówczas należy tylko je lekko przesunąć w bok, by otworzyć balkon. Oczywiście konstrukcja drzwi tego typu jest bardziej skomplikowana niż w przypadku standardowych systemów. Jednak wiele firm wprowadza drzwi HST do swojej oferty, ponieważ cieszą się one coraz większą popularnością w nowoczesnym budownictwie. Ponadto te systemy balkonowe mogą być wyposażone w automatykę do bezobsługowego otwierania i zamykania, dzięki instalacji nadajnika. To nowoczesne rozwiązanie przekonuje wielu nabywców. Drzwi podnośno przesuwne posiadają również niski próg, który nie stwarza zagrożenia w czasie przemieszczania się pomiędzy wnętrzem domu a tarasem. Z tego względu stanowią one świetne rozwiązanie do domów, w których przebywają osoby starsze czy dzieci. Nowoczesny system balkonowy umożliwia także zastosowanie nawet kilku skrzydeł drzwiowych na raz, więc do pomieszczeń wpada duża ilość naturalnego światła. Sprawia to, że możemy zaoszczędzić na rachunkach za energię i cieszyć się słonecznym mieszkaniem czy domem. Dzięki systemowi drzwi HST również pomieszczenia biurowe stają się bardziej komfortowe. Ich pracownicy wykonują obowiązki w jasnym i przyjemnym wizualnie wnętrzu, co z pewnością podnosi ich efektywność.

Zalety drzwi podnośno przesuwnych

Drzwi podnośno przesuwne na pewno nie zawiodą oczekiwań żadnego nabywcy. Ich estetyka jest największą zaletą, ponieważ wpływa na ogólny wygląd budynku czy konkretnego wnętrza. Jednak nie należy zapominać o przemyślanej budowie drzwi podnośno przesuwnych. Ich solidne wykonanie gwarantuje trwałość systemu. W dodatku montując drzwi tego typu możemy zapomnieć o ryzyku trzaskania podczas przeciągów, co mogłoby je w pewnym stopniu uszkodzić czy zakłócić nam spokój. Ten prosty system otwierania i zamykania stanowi największy atut drzwi HST. Sprawia on również, że drzwi są niezwykłe praktyczne. Nie ograniczają one żadnej aranżacji, ponieważ nie trzeba zostawiać w pobliżu balkonu otwartej przestrzeni. Skrzydła drzwiowe zachodzą za siebie, więc nie zabierają ani odrobiny cennego metrażu w pomieszczeniu. Spełniają one wymagania projektantów wnętrz, a także nabywców komfortowo urządzonych mieszkań. W naszym asortymencie również znajdują się drzwi podnośno przesuwne. Model Drzwi HS-300 posiada wszelkie opisane cechy. Wyróżnia je niski próg w granicy 11-12 mm, niewidoczne prowadnice, łatwe otwieranie oraz możliwość wykonania drzwi w wersji narożnej, nawet bez stałego słupa konstrukcji w miejscu montażu. Są one bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu oraz stanowią nowoczesną wersję drzwi tarasowych.

Dla kogo drzwi podnośno przesuwne?

Z pewnością drzwi podnośno przesuwne są doskonałym wyborem dla miłośników jasnych, przestrzennych pomieszczeń, osób ceniących nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Systemy HST zapewnią im wygodne korzystanie z tarasu lub wyjścia na ogród. Sprawiają one, że częściej i chętniej będą korzystać z miejsca na dworze. Drzwi podnośno przesuwne otwierają się na tyle szeroko, że z łatwością można przechodzić przez nie np.: podając przystawki na przyjęciu w ogrodzie albo wynosząc kawę na taras. Ich solidne mechanizmy gwarantują zaś bezproblemowe użytkowanie drzwi na co dzień. Aranżacja domu lub biura z ich udziałem będzie modna oraz niezwykle funkcjonalna. Jeśli więc jeszcze nie zdecydowali Państwo jakie drzwi balkonowe wybrać do salonu, jest to model godny polecenia.

© 2018 Grupa Solo - Producent Okien, Drzwi, Stolarki Aluminiowej